Idealny rozmiar penisa – średnia długość

Mężczyźni na całym świecie obawiają się, że ich penis jest mniejszy, niż powinien być lub że nie zaspokoją swoich partnerek. Człowiek zawsze kładł wielki nacisk na wielkość penisa. Wiele kultur kojarzy rozmiar penisa z męskością. Przez wieki, stał się on symbolem jakości, takich jak męskość, płodności, siła, umiejętności i odwaga.

hand-477459_1920
Rozmiar penisa

Niektórzy mężczyźni robią ekstremalne rzeczy, aby zwiększyć rozmiar penisa. Indiańscy mistycy znani jako sadhu rozciągali penisa od najmłodszych lat przez wieszanie na nim ciężarów, podczas gdy plemiona Topinama z Brazylii zachęcali jadowite węże, aby gryzły ich w przyrodzenie. Brrrr. Straszne?

Poczucie, że ma się niewystarczającą wielkość penisa, może naprawdę zniszczyć pewność siebie i wpływa na życie społeczne i seksualne wielu mężczyzn. Może to prowadzić do problemów z korzystaniem z publicznych toalet lub pryszniców, a także unikania jakichkolwiek intymnych relacji, które są niezbędne dla zdrowia psychicznego.

Firmy na całym świecie wykorzystują ten niepokój, sprzedając pigułki, przedłużacze penisa i inne produkty mające na celu powiększanie penisa, które obiecują „zwiększenie długości i obwodu męskości”

Rozmiar penisa, czyli?

Większość mężczyzn tworzy sobie obraz idealnego penisa już w wieku dziecięcym, przez co często jest to obraz zakrzywiony. Dorastając, mogą zobaczyć penisa starszego brata, przyjaciela lub ojca i porównywać do ich własnych.

Lęki i niepokój o długość penisa może również powstać po zaczepkach i komentarzach innych ludzi w okresie dojrzewania lub w następstwie uwag od partnera seksualnego.

Mężczyźni często mają błędne spojrzenie na wielkość penisa i wydaje się on im mniejszy, niż jest w rzeczywistości. W drugą stronę, rozmiar penisa innego mężczyzny, widzianego np. w szatni na siłowni, wydaje nam się większy. Chcesz spojrzeć obiektywnie, zanim zaczniesz szukać metod na to, jak powiększyć penisa? Nie patrz na niego z góry, tylko stań nagi przed lustrem.

Na pewnym etapie, większość chłopców zaczyna wchodzić w okres „linijki”, aby sprawdzić długość swojego penisa. Nie ma sensu robić tego, gdy penis jest w stanie spoczynku, ponieważ długość wiotkiego penisa może być różna, na przykład w zależności od tego, jak jest zimno w pokoju. Aby uzyskać dokładny pomiar, należy to zrobić, gdy masz erekcję. Standardem pomiaru penisa, jest wykonywanie go na górnej stronie, od podstawy do wierzchołka.

 duzy penis

Średnia wielkość penisa

Brak jest danych na temat tego, jaki jest rozmiar penisa w wieku nastoletnim, gdyż każdy rozwija się w innym tempie. Dlatego jeżeli jesteś tu, bo masz kompleksy, a jednocześnie jeszcze nie ukończyłeś 21 lat – poczekaj. Być może Twój członek jeszcze się powiększy.

Według badań z 2015 roku u ponad 15.000 mężczyzn średnie wymiary dla penisa dorosłego to/:

• Długość: 13.12 cm w stanie erekcji

• obwód: 11.66 cm w stanie erekcji

Istnieje duża zmienność dotycząca kąta zgięcia penisa. Niektóre penisy wyginają się w górę, inne w dół. Niektóre z nich posiadają niewielki „zakręt” w lewo lub w prawo. Nie ma idealnego kształtu. Jeśli masz kąt zgięcia penisa taki, który mogą spowodować ból lub trudności podczas stosunku po prostu zgłoś się do lekarza.

rozmiar penisa
rozmiar penisa

Każdy członek jest wyjątkowy, a chłopcy rozwijają się w różnym wieku i z różną szybkością. W okresie dojrzewania zwykle w wieku pomiędzy 11 i 18 lat, penis i jądra rozwijają się szybciej, chociaż członek nie przestaje rosnąć, aż do 21 roku życia!

Męski punkt widzenia.

Niezależnie od rzeczywistej wielkości, wiele mężczyzn nadal jest niezadowolone z wielkości ich męskości.

Badanie opierające się na wynikach badania internetowego u ponad 50.000 kobiet i mężczyzn wykazały, że 45% mężczyzn chciałoby mieć większego penisa, a nadmierne obawy o rozmiar penisa są wyższe u mężczyzn o średniej wielkości penisie niż u mężczyzn z małym przyrodzeniem.

Co myślą kobiety?

Wykazano również różnice między tym, co kobiety i mężczyźni myślą w kwestii rozmiaru członka. Znacznie większy odsetek kobiet (85%) był usatysfakcjonowany tym jaką grubość i długość penisa ma partner, niż było to w przypadku tychże mężczyzn (tylko 55% z nich twierdziło, że satysfakcjonują partnerkę).

Kwestia atrakcyjności penisa dla kobiet jest skomplikowana. Jednak większość badań sugeruje, że rozmiar penisa jest znacznie niżej na liście priorytetów w porównaniu do takich zagadnień, jak osobowość czy dbanie o siebie i rodzinę. Wręcz większość kobiet ma bardzo małe zainteresowanie wielkością członka partnera, a konkluzja ta wypływa przy wielu różnych badaniach. Kobiety o wiele bardziej interesuje czy jesteś romantyczny, delikatny i wrażliwy na ich potrzeby i pragnienia, niż to jaka jest długość penisa!

Nadal się martwisz?

Może niepotrzebnie? Terapia pomaga pacjentom zidentyfikować i skorygować ewentualne zniekształcone poglądy na temat ich penisa, budować pewność siebie i przezwyciężyć obawy o relacje seksualne.

Jak powiększyć penisa?

Istnieją różnego rodzaju zabiegi, które obiecują poprawę wielkości penisa. Można też zakupić naturalne suplementy, zwiększające jego ukrwienie, co również przekłada się na  i jego ogólny rozmiar i długość penisa w czasie erekcji. Możesz ich spróbować. Decyzja należy do Ciebie.

Odwiedź stronę Tabletki na powiększanie penisa

Share Button